Kwatera Zacisze u Anny

Adres kwatery:
Anna Czerniakiewicz
Hajdukowszczyzna 12
17-210 Narew


Telefon: GSM 0504 421 046
E-mail: zaciszeanny@gmail.com
www.zaciszeuanny.narew.gmina.pl
GPS: 52.9090518 23.5748204

kwatera na mapie oznaczona numerem : 31
 Cały dom do wynajęcia, lub taka ewentualnosć Jezioro/rzeka (w odległosci do 1000 metrów) Miejsce do wędkowania
(w odległosci do 1000 metrów) Rowery do wypożyczenia Las (w odległosci do 1000 metrów) Możliwosc przywiezienia psa i/lub kota

Kwatera uczestniczyła w organizacji spływu kajakowego rzekami Narewka i Narew - 30 sierpnia - 1 września 2012 r. w ramach projektu pt. "Rzekami Podlasia naturalnie i zdrowo", który został dofinansowany w ramach Programu "Działaj Lokalnie VII" - edycja 2012 przez Stowarzyszenie Samorządów Euroregionu Puszcza Białowieska.

/ / /
/ / /
Spokój i prostota na skraju Puszczy Białowieskiej, połączona z estetyką i komfortem. Gości gospodyni przyjmie w funkcjonalnie urządzonych drewnianych domkach. Zaczaruje ich filuternie połyskującym w blasku zachodzącego słońca stawem, doskonale oczyszczającą sauną. Dzieciaki zachwycą się placem zabaw, a jedni i drudzy z przyjemnością spędzą czas na boisku do siatkówki. Odważni z pewnością skorzystają z możliwości bezkrwawych łowów w pobliskiej puszczy lub nad rzeką. Po wyczerpującym, pełnym wrażeń dniu z przyjemnością usiądziemy przy ognisku. Niezwykłego klimatu temu urokliwemu domowi z duszą przydaje kuchnia gospodyni, słynąca z potraw regionalnych, w tym z dań z dziczyzny. A jeśli dodacie do tego otwarte serca gospodarzy………

Kwatera jest laureatem finału konkursu "Zielone Lato" za zajęcie II miejsca.

Kwatera uzyskała w kategoryzacji znak promocyjny "Krainy Żubra"


Szczegółowe informacje:


kwatera dostępna w miesiącach całorocznie

wydzielone pokoje w gospodarstwie wydzielone pokoje w gospodarstwie - 8 miejsc noclegowych

samodzielny domek samodzielny domek nad stawem

las las w odległości 15 metrów

rzeka, jezioro, staw do rzeki 500 metrów

plac zabaw dla dzieci plac zabaw dla dzieci

sauna sauna

grill, ognisko możliwość zorganizowania grillowania, ogniska

rowery rowery dla gości

łazienka, tylko dla gości łazienka, tylko dla gości

salon salon dla gości

miejsce do wędkowania miejsce do wędkowania na terenie posesji

możliwość przywiezienia psa i/lub kota możliwość przywiezienia psa (po uzgodnieniu)

gospodarz porozumiewa się dodatkowo w języku obcym gospodarz porozumiewa się dodatkowo w języku rosyjskim, zna podstawy angielskiego i niemieckiego

Gospodarstwo agroturystyczne ZACISZE U ANNY położone jest we wsi Hajdukowszczyzna - cichej, malowniczo położonej miejscowości na skraju Puszczy Białowieskiej w pobliżu rzeki Narew. Właścicielem gospodarstwa jest Pani Anna Czerniakiewicz.

Do dyspozycji turystów gospodarstwo oferuje:

-Wspaniały, funkcjonalnie urządzony drewniany dom z 8 miejscami noclegowymi
-Oczko wodne oraz zarybiony staw
-Sad ze starymi odmianami drzew
-Ogród ziołowo-warzywny (ekologiczna żywność z własnych upraw)
-Ognisko oraz grill
-Boisko do siatkówki oraz plac zabaw dla dzieci
-Możliwość wypożyczenia rowerów
- Możliwość obejrzenia prywatnych zbiorów rękodzieła ludowego
- Do dyspozycji gości domek z sauną.

Dzięki dobrze wyposażonej kuchni istnieje też możliwość samodzielnego przygotowywania posiłków.

Okolice Hajdukowszczyzny obfitują w bogactwo runa leśnego (grzyby, jagody, maliny) i leśnej zwierzyny. Lasy puszczańskie znajdują się zaledwie 15 metrów od posesji. Można tam się udać na "bezkrwawe łowy" i aparatem fotograficznym uchwycić wiele wspaniałych zwierząt, w tym oczywiście króla puszczy - żubra. W odległości około 2 km od gospodarstwa przepływa rzeka Narew. Serdeczna atmosfera i bliskość natury sprawiają, iż można tu zapomnieć o troskach dnia codziennego.

Gospodyni porozumiewa się płynnie w języku rosyjskim, a także zna podstawy języka angielskiego oraz niemieckiego.

Hajdukowszczyzna położona jest w Gminie Narew w południowo – wschodniej części województwa podlaskiego, w pobliżu drogi krajowej Białystok – Białowieża, w obrębie Puszczy Białowieskiej. Miejscowość oferuje gościom czyste środowisko, spokój i bliski kontakt z naturą oraz staropolską, wiejską gościnność. Miejscowość stanowi niezwykle atrakcyjne połączenie atutów wynikających z bliskości rzeki oraz otoczenia lasów. Jest to doskonałe miejsce zarówno do czynnego jak i biernego wypoczynku. Można tu uprawiać aktywną turystykę rowerową, kajakową, pieszą lub konną, jak również relaksować na łonie natury.
Hajdukowszczyzna znajduje się w bliskim sąsiedztwie miejscowości Narew, która jest największą miejscowością oraz siedzibą władz gminy. Powstanie Narwi - dawnej osady portowej nad rzeką Narew, datuje się na 1421 rok. Obecnie jest to malownicza miejscowość posiadająca wspaniałą przyrodę, zabytki, ale też liczne, prężnie działające zakłady pracy, w których zatrudnienie znajdują mieszkańcy gminy.
Niewątpliwym i głównym walorem gminy jest wspaniale zachowane środowisko naturalne. Ponad trzydziestokilometrowy odcinek doliny rzeki Narew przebiega praktycznie przez środek granic administracyjnych gminy i jest jedną z najlepiej zachowanych dolin rzecznych w Polsce.
Drugim równie ważnym elementem środowiska naturalnego Gminy Narew są lasy Puszczy Białowieskiej. Występują tu liczne zwierzęta chronione, m.in.: jeż, kret, zając bielak, wiewiórka, bóbr, wilk, ryś, wydra, gronostaj, łasica oraz oczywiście król Puszczy – żubr.
Przez Gminę Narew przebiega rowerowy Podlaski Szlak Bociani – pierwszy markowy produkt turystyczny w Polsce. Drugim ważnym szlakiem turystycznym jest Szlak Świątyń Prawosławnych, promujący architekturę oraz kulturę prawosławia na ziemi podlaskiej.
Podczas wycieczek po gminie na uwagę zasługują stare XIX-wieczne obiekty sakralne tj. kościół, cerkwie, kapliczki oraz przydrożne krzyże i stare cmentarze.
Innym, ale już bardzo znanym produktem turystycznym gminy Kraina Otwartych Okiennic. Krainę tworzą trzy unikatowe pod względem architektonicznym wsie: Trześcianka, Soce i Puchły, których cechą charakterystyczną jest bogata dekoracja snycerska w formie nadokienników i podokienników, okiennic i wiatrownic.

Zapraszamy !!!

Region: Puszcza Białowieska
Typ obiektu: agroturystyka
Oddzielna kuchnia: tak
Oddzielna łazienka: oddzielna
Wyżywienie: brak
Czy można przywieźć psa: tak (po uzgodnieniu).