Atrakcje

 • Galeria

  Agroturystyka Bora Zdrój serdecznie zaprasza do odwiedzenia galerii i skansenu jakie znajdują się w naszym gospodarstwie. - Galeria CERKIEWNE PODLASIE - zdjęcia ikon i Cerkwi z Podlasia, wiadomości na temat symboliki krzyża, bicia dzwonu ,ikon pisanych, uzdrawiającej mocy wód świętych - LEŚNA GALERIA - makiety zwierząt w naturalnym leśnym krajobrazie z ich opisami - GOŚCINNY LAS - plansze tematyczne o zwierzętach, ptakach, grzybach i rybach, - OJCOWIZNA (skansen)- zwiedzanie narzędzi i maszyn dawniej używanych , pracowanie przy : cięciu ręcznym drzewa , podnoszeniu dużych bali za pomocą lady , ręczne mielenie zboża w żarnach, cepowanie, bicie masła, tkanie dywanów, szukanie wody za pomocą różdżki. - MUZEUM CHLEBA - historia powstawania chleba od ziarna do wypieku, pokazana na zdjęciach i w postaci maszyn, przedmiotów (możliwość zmielenia mąki osobiście).

  BORA ZDRÓJ - Ludmiła i Borys Kozłowscy

 • Warsztaty kulinarne

  Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe warsztaty kulinarne, w czasie których nauczycie się Państwo przyrządzania tradycyjnych, podlaskich wędlin.

  W programie:

  1. Zakup i właściwy wybór odpowiednich gatunków mięs od zaufanych gospodarzy, traktujących swoje zwierzęta w sposób wyjątkowy.
  2. Peklowanie mięsa przy użyciu tajemniczych i magicznych podlaskich przypraw i ziół.
  3. Przygotowanie do wędzenia i pieczenia z zachowaniem pradawnych zasad wyboru właściwych gatunków drewna.
  4. Wędzenie i pieczenie w tradycyjnym piecu, którego wnętrze rozgrzały naturalne płomienie.
  5. Degustacja- wskazane, by po palcach ciekły smakowite soki.
  6. Bezpośrednia sprzedaż- o ile nie zjecie Państwo wszystkiego na miejscu.

  BUKWICA - Lilia i Eugeniusz Wołkowyccy

 • Zdrowie

  Gospodarz Bora Zdrój prowadzi warsztaty zdrowotne. Chętnie i wyczerpująco podpowiada jak dbać samemu o swoje zdrowie. Jako jedno z niewielu gospodarstw agroturystycznych w Polsce oferujemy rewelacyjne kąpiele z siana, owsianki, igiełek jodły, skrzypu polnego oraz hydromasaże. Zabiegi te gorąco polecamy wszystkim, którzy cierpią na bóle kręgosłupa, kości, obrzęki kończyn, a także bóle w mięśniach i stawach. Doskonale również wpływają na zwiększenie odporności organizmu i uspokojenie systemu nerwowego. Działają oczyszczająco i odmładzająco na skórę.

  BORA ZDRÓJ - Ludmiła i Borys Kozłowscy

Script logo